pistole samonabíjecí CZ SHADOW 2, ráže 9mm LUGER

pistole samonabíjecí CZ SHADOW 2 ráže 9mm Luger
pistole samonabíjecí CZ SHADOW 2 ráže 9mm Lugerpistole samonabíjecí CZ SHADOW 2 ráže 9mm Lugerpistole samonabíjecí CZ SHADOW 2 ráže 9mm Luger
pistole samonabíjecí CZ SHADOW 2 ráže 9mm LUGER
 • nově tvarovaný rám tak, aby se střelcova ruka dostala co nejblíž k ose hlavně
 • nově tvarovaný prostorný lučík bez ostrých hran s dlouhou zdrsněnou přední stěnou
 • částečně zmenšený zpětný ráz a zdvih hlavně po výstřelu
 • zdrsnění přední a zadní stěny rukojeti malými jehlany
 • tři zásobníky na 19 nábojů
 • hladší chod, nižší odpor (8 až 15 N v režimu SA)
 • zvýšila životnost hlavních dílů
 • zvýšená životnost hlavních dílů díky - povrchová úprava arcor

29.290,00 Kč
Cena s DPH
Dostupné na prodejnách, možnost rezervace:
Humpolec: Ano
Praha: Ne
Olomouc: Ne
Skladem
Objednací číslo:
12104047
 • Detailní popis
 • Parametry
 • Dotaz na prodavače

pistole samonabíjecí CZ SHADOW 2 ráže 9mm LUGER

CZ Shadow 2 představuje další generaci dnes již legendárního modelu CZ 75 SP-01 Shadow.

Rychlost
Modernizace všech hlavních částí zbraně: závěru a rámu, ve spojitosti s prodloužením hlavně, umožňuje rychleji a dynamičtěji opakovat jednotlivé výstřely. Tvar rámu pomáhá k pohodlnějšímu, vyššímu úchopu směrem k ose hlavně a nový checkering zajišťuje naprosto spolehlivý kontakt se zbraní za všech okolností. Nárůst váhy na přední části rámu a závěru vede ke kompenzaci a mírnému průběhu zpětného rázu. Inovovaný spoušťový mechanismus má hladší chod, nižší odpor a zkrácený reset spouště. Zádržka zásobníku je lépe dostupná a stavitelná ve třech polohách, přebíjení je tak jistější a rychlejší i při pohybu střelce.

Přesnost
Prodloužená hlaveň na 125 mm, delší záměrná a nová výškově stavitelná mířidla zvyšují přesnost zbraně jako celku. Vysoce precizní a plně automatizovaná technologie výroby ostatních hlavních dílů na robotických obráběcích centrech bez podílu ruční práce přispívá ke kvalitě zpracování. Povrchová úprava Arcor inspirována služebními modely zaručuje vysokou odolnost proti korozi, povětrnostním vlivům a mechanickému poškození.

Customizace
Každý střelec je jedinečný. K dispozici je proto široká škála sportovního i custom příslušenství. V průběhu testování byly vystříleny stovky tisíc ran v reálných podmínkách závodu. Za stejných podmínek bylo na jednotlivých IPSC situacích střelci CZ Shooting Teamu dosaženo zrychlení v řádech sekund ve srovnání s prvním modelem Shadow. Na počátku tak stály podněty a nápady nejlepších IPSC střelců planety. Na konci více než dvouletého procesu výzkumu a vývoje je nová, jedinečná zbraň a právoplatný nástupce původního modelu. CZ Shadow 2 je připravena závodit.

CZ Shadow 2

Model CZ 75 SP-01 Shadow vznikl před deseti lety pečlivě promyšleným doladěním výborné pistole CZ 75 SP-01 tak, aby výsledek co nejlépe vyhovoval potřebám sportovních střelců. Zdokonalená ergonomie, vylepšený bicí a spoušťový mechanismus s mimořádně hladkým chodem, absence automatické blokové pojistky úderníku, prodloužený záchyt zásobníku, široké hmatníky oboustranných ovladačů manuální pojistky, druhá bicí pružina s jinou pracovní charakteristikou v základní výbavě, muška tvořená světlovodným vláknem, dozadu protažené hledí, zásobníková šachta se sraženou hranou…

CZ 75 SP-01 Shadow je excelentní SA/DA celoocelová pistole ráže 9x19 (či 9x21).

 

Co rozhoduje:

 • rychlost
 • přesnost
 • životnost
 • kustomizace neboli možnost individuálního přizpůsobení

Rychlostí se míní rychlost střelby se vším, co s tím souvisí. U CZ Shadow 2 se zásadní krok vpřed udělal nově tvarovaným rámem. Je to variace na osvědčený design CZ 75 SP-01 Shadow, nicméně na rozhodujících místech upravená tak, aby se střelcova ruka dostala co nejblíž k ose hlavně. Zejména díky rámu stoupla prázdná hmotnost pistole na cca 1,3 kg. Zmínit zaslouží nově tvarovaný prostorný lučík bez ostrých hran s dlouhou zdrsněnou přední stěnou a pouze jedna příčná drážka na standardizované montážní liště na přední části rámu. Tím se Shadow 2 přiznává jednoznačně sportovní status.

Česká zbrojovka uvádí, že s novým rámem se jí oproti původní Shadow podařilo částečně zmenšit zpětný ráz, resp. střelec ho vnímá jako snadněji zvládnutelný, a také se zmenšil zdvih hlavně po výstřelu.

Na první pohled jiný než u CZ 75 SP-01 Shadow je závěr. V České zbrojovce jeho podobu dlouho ladili s cílem dosáhnout co nejrychlejšího tasení, natažení a zacílení. To všechno závěr v konečné podobě s různým tvarem předních a zadních napínacích drážek nabízí.

Novinkou u této kategorie pistolí CZ je sportovní checkering v podobě zdrsnění přední a zadní stěny rukojeti malými jehlany. Česká zbrojovka má s podobnou úpravou úchopových ploch zkušenosti ze své řady Tactical Sports. U Shadow 2 po pečlivém výběru zvolila jemnější vzorek s hrubostí na hraně přijatelnosti při déletrvající střelbě bez rukavic. Jemnějším ručkám to může připadat už ostré, ale úchop rukojeti je díky tomu opravdu spolehlivý i v případě pocení. Zásluhu na tom mají i moderní ploché hliníkové střenky, u CZ Shadow 2 eloxované do modra a opatřené popisem s charakteristickou „rukopisnou“ dvojkou dole – stejnou, jakou najdeme na levém boku závěru za laserem vypáleným označením CZ SHADOW. K dispozici jsou však také pryžové střenky pro střelce, kteří preferují širší úchop a mají rádi, když jim rukojeť více vyplňuje dlaň.

Do základního příslušenství patří tři zásobníky na 19 nábojů. Je ale dobré vědět, že Shadow dvojka si perfektně rozumí i se zásobníky pistolí řady SP-01 nebo CZ 75/85 s částečně nižší kapacitou. Na boku rukojeti zaujme výrazně vystupující velký hmatník záchytu zásobníku. Šroub s drážkou torx signalizuje, že hmatník se různě nastavovat podle fyziognomie či preferencí střelce. To je jistě zásadní pro rychlé přebití.

CZ Shadow 2 variuje osvědčený spoušťový mechanismus CZ 75, ovšem s takovými úpravami, že výsledkem je hladší chod, nižší odpor (8 až 15 N v režimu SA) a zkrácený reset spouště.

Pro Shadow dvojku jsou podobně jako pro CZ 75 SP-01 Shadow k dispozici vratné a bicí pružiny s různým odporem. Dokonce je to tak, že pokud máte pružiny odladěné na původním Stínu, můžete je s obdobným výsledkem použít i na CZ Shadow 2. Cílem výrobce však je dodávat zbraň již vyladěnou tak, aby přímo z krabice bez dalších úprav dosahovala co nejlepších výkonů.

 

Roboti, arcor a konfigurátor

 

V případě přesnosti Česká zbrojovka měla na mysli dvě propojené věci: přesnost pistole a přesnost výroby. V prvním případě se přesnostní potenciál nové Shadow zvýšil o něco delší, 125mm hlavní a 180mm záměrnou. Dále jsou tu nová mířidla se stavitelným hledím se šikmou zdrsněnou pohledovou plochou a muškou tvořenou světlovodným vláknem. Pokud jde o výrobu, u ní se dá stručně říct, že CZ Shadow 2 vzniká úplně jinou technologií než původní Stín. Uherskobrodská společnost u tohoto programu využívá vysoce moderní robotická obráběcí centra, což znamená úplně jinou úroveň sériové produkce bez tradičních stop po opracování.

Jistě nutné zdůrazňovat, že přesnější výroba se příznivě projevuje na přesnosti zbraně. Současně se tím zásadním způsobem zvýšila životnost hlavních dílů. Tomu napomáhá povrchová úprava arcor, kterou Česká zbrojovka začala používat u svých polymerových pistolí CZ P-07 a CZ P-09. Jedná se o karbonitridaci v solné lázni s následnou oxidací. Takto vytvořený povrch má vynikající protikorozivní odolnosti a zvyšuje odolnost ošetřených díl proti mechanickému poškození. Arcor svými vlastnostmi rovněž snižuje tření a namáhání dílů a přispívá k lepšímu chodu a funkci celé zbraně.

Kustomizaci pistole CZ Shadow 2 umožní takzvaný konfigurátor. Jedná se o internetovou aplikaci, v níž si zákazník bude moci v klidu domova nadefinovat vysněnou podobu své zbraně. Vybírat bude moci různé varianty pojistek, střenek, kohoutů, spouští a bicích či vratných pružin. U původní Shadow si takto dokonce bylo možné objednat SA provedení. Uvidíme, co všechno se objeví v nabídce pro její pokračovatelku.

 

Competition Ready

 

CZ Shadow 2 vstupuje na trh se sloganem Competition Ready. Tím se míní, že každá pistole je z výroby naladěna tak, že s ní hned po vytažení z krabice můžete vyrazit na závod a vyhrávat. Současně je to interní vtípek ve smyslu, že s touto zbraní je Česká zbrojovka opět připravena poprat se s konkurencí. Ta se zatím soustředila na boj s modelem CZ 75 SP-01 Shadow.

V Uherském Brodě se tentokrát neomezili jen na zlepšení klíčových detailů, ale neváhali výrazně redesignovat hlavní díly a k tomu naplno využili možnosti, které firmě otevřela nedávná modernizace výrobního zařízení.

 

 

 

 

Technické parametry

Rám
ocel
Střenky
hliník
Funkce spouštěcího mechanismu
SA/DA
Mířidla
Nastavitelná
Bezpečnostní prvky
Bezpečnostní ozub, Manuální pojistka
Vypouštění kohoutu
ne
Kapacita zásobníku/ válce
18 (19), 15
Délka hlavně
125mm (se skluzavkou)
Rozměry (v/š/d)
157 x 34 x 217 mm
Hmotnost
1330 g
Ráže
9x19
Dotaz na produkt
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Prodejny

centrála společnosti

centrála společnosti

centrála, velkoobchodní sklad pro Čechy a Moravu, e-shop
Telefonkontakty viz podrobnosti...

Otevírací dobaOtevírací doba:PO-PÁ 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:00
Více info >

Praha

maloobchodní prodejna
Praha

Praha

maloobchodní prodejna
Telefon+420 602 783 080

Otevírací dobaOtevírací doba:PO-PÁ 09:00 - 12:00 / 13:00 - 18:00
Více info >

Humpolec

maloobchodní prodejna
Humpolec

Humpolec

maloobchodní prodejna
Telefon+420 602 783 081

Otevírací dobaOtevírací doba:PO-PÁ 9:00 - 11:30 / 12:30 - 17:00
Více info >

Olomouc

maloobchodní prodejna
Olomouc

Olomouc

maloobchodní prodejna
Telefon+420 605 279 894

Otevírací dobaOtevírací doba:PO-PÁ 9:00 - 12:00 / 13:00 - 17:00
Více info >

Humpolec (velkoobchod)

velkoobchodní sklad
Humpolec (velkoobchod)

Humpolec (velkoobchod)

velkoobchodní sklad
Telefon+420 731 157 140

Otevírací dobaOtevírací doba:PO-PÁ 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:00
Více info >