Svatohubertské slavnosti v Kuksu

7. 10. 2019

Krátké poohlédnutí za letošními Svatohubertskými slavnostmi v Kuksu

Stanek ARMS z kuksu
I tento rok se konaly Svatohuberské slavnosti v Kuksu, letos již dokonce po 26. Probuzená tradice bratrstva k povznesení lovu, řádu svatého Huberta, který v roce 1695 založil známý mecenáš barokního umění a též fundátor Hospitálu Kuks hrabě František Antonín Špork. Akce se konala v krásném a nově zrekonstruovaném barokním areálu z 18. století, kde na vás na každém rohu dýchají krásy tehdejší doby. Slavnosti doprovázely zkoušky a ukázky loveckých psů, hry na lesní roh, slavnostní Svatohuberská mše v kostele Nejsvětější Trojice, tématická výstava a stánky s mysliveckými potřebami.
A my jsme na těchto slavnostech rozhodně nemohli chybět! Bohužel jak už to bývá, tak vždy se něco musí pokazit, a tak se organizátoři museli poprat s nelehkým úkolem, na slavnostech totiž od rána až do večera vydatně pršelo. My naštěstí byli schovaní v útrobách barokních prostor, kde se nacházelo nespočet soch a tudíž jsme mohli návštěvníkům prezentovat náš sortiment. Byli jsme velmi rádi, že jsme mohli přivést na ukázku i zbraně z dílny Sauer a Merkel. Je fajn, pokud tomu tak je, neboť vždy je o ně velký zájem a lidé si je rádi ošahají, vyzkouší a vždy k nim chtějí slyšet nějaké informace a to nás rozhodně baví!
Velkou novinkou, kterou jsme prezentovali, jsou termovizní pozorováky a zaměřovače od renomované společnosti Lahoux, která sídlí v Holandsku a na trhu s termovizními přístroji boduje přes 30 let. Jedná se o velmi kvalitní přístroje, které v mnoha ohledech dokáží předčít konkurenci. Přesněji jsme na slavnosti dovezli ukázat termovizní zaměřovače Lahoux Scope 35 a Lahoux Scope 50 Elite, dále termovizní pozorováky Lahoux Spotter M, Lahoux Spotter Pro a Lahoux Spotter 35 Pro. Velmi nás potěšil zájem o tyto termovize, neboť si je chtěl každý vyzkoušet a dozvědět se o nich všechny možné technické údaje a specifikace. Nejvíce si lidé hráli s pozorováky Spotter M, které jsou cenově velmi atraktivní a za ty peníze toho dokáží nabídnout opravdu mnoho. Není divu, ne každý myslivec má statisíce na to, aby si pořídil přístroje vyšší řady a my jsme velmi rádi za to, že máme možnost nabídnout těmto lovcům tuto zajímavou kvalitní a hlavně cenově přijatelnou alternativu.
Termovize Lahoux z Kuksu
Mezi další produkty, které tradičně prezentujeme na podobných akcích, je německá značka Niggeloh, která se za posledních několik let probojovala mezi špičku v potřebách pro myslivce a kynology. To je dáno tím, že se veškeré jejich výrobky vyrábějí v Německu a z nejlepších materiálů. Není divu, že si u nich nechávají renomovaní výrobci zbraní šít doplňky k jejich produktům. Těžko budete na tuzemském trhu hledat kvalitnější a propracovanější řemeny na zbraně než od Niggelohu. Jako na jiných akcích vzbudily obrovský zájem u našeho stánku americké produkty značky Smiths, mezi kterými naleznete nože, brousky, jednorázové stahovací a párácí skalpely. Samozřejmě jsme prezentovali i náš další sortiment, jako jsou střelecké hole Jakele, čištící sady Flunatec, nože Opinel, batohy Marsupio a mnoho dalších výrobků a značek. Jak jsme již naznačili na začátku článku, tak bohužel díky nevydařenému počasí se nedostavilo tolik návštěvníků, kolik by si taková akce, která dala spoustu práce organizátorům, zasloužila. Tak už jen zbývá doufat a těšit se na příští rok, kdy se snad již počasí vyvede! :-)
Náš spokojený zákazník
Chtěli bychom poděkovat za celý tým Arms-cz organizátorům za pozvání a za zajištění krásných prostor v útrobách barokního hospitálu, kde jsme mohli prezentovat náš sortiment.
 
Už teď se těšíme na příští ročník!
 
Produky Lahoux ZDE
Produkty Niggeloh ZDE
Produkty Smiths ZDE
 
 
Autor článku: Adam Beneš

Prodejny

centrála společnosti

centrála společnosti

centrála, velkoobchodní sklad pro Čechy a Moravu, e-shop
Telefonkontakty viz podrobnosti...

Otevírací dobaOtevírací doba:PO-PÁ 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:00
Více info >

Praha

maloobchodní prodejna
Praha

Praha

maloobchodní prodejna
Telefon+420 602 783 080

Otevírací dobaOtevírací doba:PO-PÁ 09:00 - 12:00 / 13:00 - 18:00
Více info >

Humpolec

maloobchodní prodejna
Humpolec

Humpolec

maloobchodní prodejna
Telefon+420 602 783 081

Otevírací dobaOtevírací doba:PO-PÁ 9:00 - 11:30 / 12:30 - 17:00
Více info >

Olomouc

maloobchodní prodejna
Olomouc

Olomouc

maloobchodní prodejna
Telefon+420 605 279 894

Otevírací dobaOtevírací doba:PO-PÁ 9:00 - 12:00 / 13:00 - 17:00
Více info >

Humpolec (velkoobchod)

velkoobchodní sklad
Humpolec (velkoobchod)

Humpolec (velkoobchod)

velkoobchodní sklad
Telefon+420 731 157 140

Otevírací dobaOtevírací doba:PO-PÁ 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:00
Více info >