RIZZINI - nejen brokovnice z italské rodinné manufaktury

2. 5. 2017

 

Rizzini CMYK

Historie rodinné značky Rizzini se začala psát v roce 1966. Sídlem fabriky je známe italské zbrojařské město Gardone Val Trompia, resp. na něj navazující Marcheno. Jedná se o významnou zbrojařskou manufakturu zaměstnávající aktuálně 32 externími zaměstnanců a 7 členů rodiny, přičemž nejužší vedení představuje Battista Rizzini, se synem Giuseppem a dcerami Moirou a Pamelou.
Zbrojovka produkuje kolem 3000 ks zbraní ročně, přičemž většinu z nich tvoří brokové a kulové kozlice, dvojky, velmi zdařilé a dobře prodáváné jsou také dvojáky a jednoranové kulovnice.
Hlavní devizou rodinné firmy je, že vyjma dřeva, které osobně vybírají a následně z Turecka importují, dokážou vše ostatní vyrobit v rámci své rodiny. Je to prý nejlepší cesta k trvalému udržení kvality.
Výroba má dvě základní řady. Sériovou, kterou tvoří brokové kozlice, dvojky, dvojáky a jednoranové kulovnice a druhou "RCS" Rizzini Custom Shop, kde se firemní puškaři snaží nad rámec sériových příplatků zcela individuálně přizpůsobit nabízené zbraně zákazníkovi.
 
rodina Rizzini

Výroba

Ať již to zní jakkoliv, za 50 let své existence prý nemuseli na systému výroby mnohé měnit. Dodnes používají na některé speciální operace původní stroje, které si navíc sami museli vymyslet a vyrobit. Samozřejmostí jsou nové CNC stroje a další moderní zařízení a vybavení, které každoročně doplňují. Nicméně většinou prý nemají takový vliv na zvýšení kvality jako na zvýšení produktivity. Odbyt prý každoročně pomalu a jistě narůstá. Chtějí li se i nadále držet zásady, že vše musí vyrobit sami v rámci rodiny, není jiná cesta, než investovat do rychlých strojů, které citelně pomohou rostoucí poptávku uspokojit.
 
Soustřely
Bez ohledu na značku vždy, když uvažujeme o spolupráci s novým výrobcem, se ptám, jak jsou na tom jejich zbraně se soustřelem. Všichni víme, že to za určitých okolností může být problém, kterému se všichni chceme vyhnout. Rizzini v tomto směru nenechává nic náhodě a pro usazování svazků před finálním letováním využívá služeb renomovaného specializovaného pracoviště v Gardoně, kde hlavňový svazek pomocí montážního přípravku a speciálních meřících zařízení zafixují a připraví pro finální letování bočních lišt a šíny. Nejinak je tomu i u kulových zbraní. V případě, kdy zákazník uvažuje o osazení zbraně puškohledem pak důrazně doporučují, aby tato specifikace byla součástí objednávky. Nastavení soustřelu se pak za příplatek provede přímo s konkrétní optikou i montáží, na definovanou vzdálenost a s vybraným střelivem. Bez toho je soustřel standardně nastaven s parametry pro naháňkovou zbraň. Tedy nic nového, mají to tak všichni výrobci. 
 
Rizzini stroje
Rizzini výrobní hala
Rizzini výrobní hala

Dřevo

Krásné a kvalitní ořechové dřevo jednoznačně dotváří celkový dojem zbraně. Přířezy, které pro výrobu pažeb používají u Rizziniho jsou dovážené z Turecka. Jejich osobní výběr jsou velkým koníčkem Battisty a Giuseppeho, kteří prý nelitují času i náročnému cestování po tureckých výrobcích. Sklady jsou tak plné velmi krásných dřev, kdy i základní modely brokovnic mají velmi pěkné dřevo, nesrovnatelné s řadou renomovaných světově známých výrobců. Ty nejlepší kusy pak putují k majitelům zbraní řady "RCS".   
 
Rizzini zásoba přířezů pažeb
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail

Prodejny

centrála společnosti

centrála společnosti

centrála, velkoobchodní sklad pro Čechy a Moravu, e-shop
Telefonkontakty viz podrobnosti...

Otevírací dobaOtevírací doba:PO-PÁ 8:00 - 12:00 13:00 - 17:00
Více info >

Praha

maloobchodní prodejna
Praha

Praha

maloobchodní prodejna
Telefon+420 602 783 080

Otevírací dobaOtevírací doba:PO-PÁ 10:00 - 18:00
Více info >

Humpolec

maloobchodní prodejna
Humpolec

Humpolec

maloobchodní prodejna
Telefon+420 602 783 081

Otevírací dobaOtevírací doba:PO-PÁ 9:00 - 11:30 12:30 - 17:00
Více info >

Olomouc

maloobchodní prodejna
Olomouc

Olomouc

maloobchodní prodejna
Telefon+420 605 279 894

Otevírací dobaOtevírací doba:PO-PÁ 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00
Více info >

Humpolec (velkoobchod)

velkoobchodní sklad
Humpolec (velkoobchod)

Humpolec (velkoobchod)

velkoobchodní sklad
Telefon+420 731 157 140

Otevírací dobaOtevírací doba:PO-PÁ 8:00 - 12:00 13:00 - 17:00
Více info >