IWA 2018 - novinky letošního ročníku

8. 3. 2018
V pondělí skončil 44 ročník největší oborové výstavy v Evropě, IWA 2018.
Tuto výstavu navštíví kolem 50 tisíc návštěvníků z řad profesionálů a podnikatelů v oboru.
 
Jako každý rok, i letos se výrobci pochlubili svými novinkami. Těžko říci, zda má tento nekonečný závod rozumné důvody, ale roky tomu tak prostě je a zákazníci po novinkách prahnou. Vyrázili jsme proto do kolotoče schůzek a nekonečných diskusí, abychom vám tyto novinky představili co nejdříve. Zde je přehled těch, které se týkají našeho sortimentu. 
 
Kdo se doposud nezúčastníl naší atraktivní soutěže o brokovou kozlici Sauer, má možnost zde, přesměrování na FB profil
 
Následují jednotlivé novinky, postupně budeme přidávat další a další, jakmile zpracujeme. 
 

ZBRANĚ

Jestli bylo v oblasti zbraní něco, co nás doslova šokovalo, pak to byl neuvěřitelný nárůst zbraní pro taktiku a sport. Samonabíječkami a klony AR 15 a podobných, se to jen černalo, v málokterém stánu se zbraněmi se na ně nebo jim podobné nenarazilo. Překvapilo nás to hodně, zvláště pak poté, co je ze všech stran cítit tlak na omezování držení těchto zbraní a házení všemožných klacků pod nohy jejich stávajících i budoucích majitelů. Na druhou stranu lze mezi řádky vyčíst, že to možná až zase tak žhavé s tím omezováním nebude, těžko by zbrojovky investovaly do vývoje a strojového parku značné sumy, když by takové výrobky nebylo v dohledné době komu prodávat. Variantu, že jde o přípravu na hromadné zbrojení raději nepřipouštíme a pevně doufáme ve zdravý rozum všech, kteří do těchto otázek mají možnost zasahovat. Klid a mír celému světu !!
 

SAUER

Náš hlavní obchodní partner letos nepřišel s modelem 505, jak někteří se smíchem předpovídali, ale vsadil na jistotu a bohužel také kvantitu. Nová provedení opakovačky S100 jsou ale natolik zdařilá, že stejně jako Sauer věříme v jejich úspěch i u nás.
Jedná se o provedení FIELDSHOOT, PANTERA, CHEROKEE, CERATECHATACAMA . Ve všech případech se jedná o sériové přizpůsobení oblíbené "stovky" pro loveckou a sportovní střelbu na dlouhé vzdálenosti. Současně Sauer použil v USA velmi oblíbenou povrchovou úpravu Ceratech a využil jí pro zajímavý design. Ostatně není se čemu divit, v USA bude končit i většina nových stovek.
Osobně se nám nejvíce líbilo provedení Fieldshoot a Pantera, obě jsme objednali a minimálně Fieldshoota budeme registrovat na průkaz, takže bude možné si jej zapůjčit a vyzkoušet nebo si s ním zastřílet na některé z předváděcích akcí.
Pokud jde o závěry, spoušťový systém a další části nové stovky, pak jsou identické s klasickými stovkami. Neuvažuje se o levém provedení.
Co také nelz epřehlédnout je skutečnost, že ubývá kulovnic s hlavněmi bez závitu na ústí hlavně. Kompenzátory a tlumiče jsou prostě v kurzu a zejména u tlumičů doufají výrobci v masivnější prolomení tabu nejen v Evropě. Tak doufejme také.
 
Konečně dostupné jsou také speciální čistící sady pro S303. Na ty se čekalo poměrně dlouho, ale již jsou a mají nám dorazit ještě v průběhu března. Jedná se o kompletní sadu pro čištění nejen samonabíječek, zásadní je ohebná tyčka pro uchycení kartáčků umožňující důkladně vyčistit nábojovou komoru a přechodový kužel (důvod 80% problémů s přebíjením). Odkaz na video, jak správně čistit S303  
 
opakovací kulovnice Sauer S100 Fieldshoot
opakovací kulovnice Sauer S100 Pantera
opakovací kulovnice Sauer S100 Ceratech
opakovací kulovnice Sauer S100 Atacama
opakovací kulovnice Sauer S100 Cherokee
čistící sada Sauer
Často vzrušené diskuse vyvolávala na stánku Sauer také nedávná novinka - vyhřívaná pažba Ergo Heat. Povedená prezentace se sudem ledu, kde si zákazník mohl ochladit ruku a následně uchopit příjemnou pažbu byla v neustálém obležení, ale nakonec jsme se k testu dostali také. Rozhodně to má co do sebe a i u nás již reagovalo několik zájemců pro novou sezónu. Zbraň s pažbou máme, objednali jsme i testovací pažbu, takže kdo bude mít zájem, bude moci vyzkoušet třeba na výstavě Natura Viva v Lysé nad Labem. Snad bude dost ledu :-)).
 
 
 
vyhřívaná pažba Sauer Ergo Heat
jak jde pažba a sud s ledem dohromady? ERGO HEAT

MERKEL

Další stálicí v naší nabídce, zbrojovka Merkel, měla letos novinek více. Změnila logo a použité písmo v názvu, má nové webové stránky, vyměnila mnoho pracovníků na klíčových pozicích a patrně novou éru zahájila s novým provedením oblíbené kulovnice RX Helix. Jde o provedení SPEEDSTER, které jsme si ihned zamilovali. Výborná ergonnomie pažby, vyskakovací lícnice, atraktivní barva, co více si přát. Snad budou brzy dostupné, už se na ně těšíme.  
opakovací kulovnice Merkel RX Helix Speedster

KRIEGHOFF

 
Jako se s rebrandem roztrhl pytel, Krieghoff nesměl zůstat pozadu. Nová image, nové logo. Nabídka špičkových zbraní naštěstí zůstává stejná. Loni se nám celkem zadařilo a udělali jsme radost několika náročným zákazníkům, kteří se nespokojí s běžnou "konfekcí". Pozitivně také hodnotíme mladé lidi, kteří se nejen u Krieghoffa snaží něčemu naučit a dokázat. Jen tak dál!!
jednušky Krieghoff

VOERE

 
Loni na podzim malorážka K15, nyní kulovnička S16. Letos by mělo být s čím vyrazit na střelnici. Voere kromě stálé nabídky loveckých kulovnic vsadil před pár lety na sportovní střelbu a vyplácí se. Špičkově zpracované "snajperky" si našly cestu i k našim zákazníkům. A kdo by chtěl něco na trénink, Jak K15, tak S16 v .223 Rem jsou pro tento účel jako stvořené. Už se těšíme na střelnici!
 
Voere S16
Voere lov komplet
Voere sport

OPTIKA

 

SWAROVSKI

Tak trochu jsme letos doufali, že Swarovski nebude bláznit s novinkami, řada Z8 už si pomalu a jistě získává zákazníky, loňský hit dS je prakticky nedostupný. Naštěstí se neudálo nic, co by nás vykolejilo a dvě letošní novinky jistě v klidu naskočí do rozjetého vlaku.
Swarovski Z8i 0,75-6x20
Swarovski EL Orange 3
Prototyp Swarovski EL Orange - hezký a navíc chutný :))
Swarovski EL Orange 2

LEICA

 
Ač nepochybně skvělá optika, nám se s ní moc nedaří. Je to škoda, sklo bezvadné, rozměry vhodné, uvidíme, zda obchodům nepomůže nový kolimátor. Nám se líbil a rozhodně ho budeme chtít brzy vyzkoušet.
nový kolimátor Leica
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail

Prodejny

centrála společnosti

centrála společnosti

centrála, velkoobchodní sklad pro Čechy a Moravu, e-shop
Telefonkontakty viz podrobnosti...

Otevírací dobaOtevírací doba:PO-PÁ 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:00
Více info >

Praha

maloobchodní prodejna
Praha

Praha

maloobchodní prodejna
Telefon+420 602 783 080

Otevírací dobaOtevírací doba:PO-PÁ 10:00 - 12:00 / 13:00 - 18:00
Více info >

Humpolec

maloobchodní prodejna
Humpolec

Humpolec

maloobchodní prodejna
Telefon+420 602 783 081

Otevírací dobaOtevírací doba:PO-PÁ 9:00 - 11:30 / 12:30 - 17:00
Více info >

Olomouc

maloobchodní prodejna
Olomouc

Olomouc

maloobchodní prodejna
Telefon+420 605 279 894

Otevírací dobaOtevírací doba:PO-PÁ 9:00 - 12:00 / 13:00 - 17:00
Více info >

Humpolec (velkoobchod)

velkoobchodní sklad
Humpolec (velkoobchod)

Humpolec (velkoobchod)

velkoobchodní sklad
Telefon+420 731 157 140

Otevírací dobaOtevírací doba:PO-PÁ 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:00
Více info >